Da li to Vučić najavljuje priznavanje ,,Kosova”?

Šta znači predsednikova izjava: ,,Za nas nema dobrog rešenja po pitanju KiM”. Čemu toliki pesimizam? Čemu žurba da se uopšte reši pitanje KiM, pogotovu sad kad su geopolitičke prilike na strani Srbije? Pitanje Kosova nije rešeno od II svetskog rata, a sada se naglo nekome žuri da ga reši, i to tako što bi Srbija trebalo da prizna otcepljenje 15% svoje teritorije. Da li to Vučić sprovodi zahteve globalista ili im maže oči time što kupuje vreme?

 
Iako kosovski Albanci ne priznaju državu Srbiju, naše vlasti nikada nisu prestale da otplaćuju međunarodne dugove Autonomne pokrajine Kosovo i Metohija. Država Srbija je usled pandemije virusa Korona počela da isplaćuje po 100 evra svim punoletnim građanima Republike Srbije, uključujući i kosovske Albance. Skoro svi punoletni Albanci su se prijavili za taj novac i stvorili redove ispred banaka da ga preuzmu. Ne smeta im to što im novac isplaćuje država koju ne priznaju, a pritom toj istoj državi ne plaćaju porez, iako su to dužni da čine kao državljani Republike Srbije. Takođe im ne smeta da prelaze u Vranje i Niš i uzimaju srpske pasoše, jer s njima mogu da putuju po Evropi bez viza. S obzirom na to da nemaju dovoljno svojih lekara, mnogi Albanci se leče u centralnoj Srbiji. S druge strane, Albanci s Kosova i iz Albanije svojataju srednjevekovne srpske manastire na KiM. Prošle nedelje je nacionalna televizija Albanije emitovala dokumentarni film u kome se tvrdi da su srpski manastiri nekada bili albanski hramovi, a da su ih Srbi oteli Albancima. Takođe, s obzirom na to da Albanci nemaju svoje heroje, jer su uvek bili na strani okupatora, neki njihovi ,,istoričari” tvrde da su Miloš Obilić i drugi srpski heroji zapravo bili Albanci. Treba napomenuti i to da Albanci nisu imali svoju državu sve do 1912. godine, kada je na predlog Engleske stvorena Kraljevina Albanija nakon raspada Osmanskog carstva.

 
Posle izglasavanja nepoverenja Kurtijevoj vladi, novi premijer samoproglašene i od strane UN-a nepriznate države, takozvanog Kosova, Abdulah Hoti je ukinuo takse na srpsku robu i najavio početak pregovora sa Beogradom (dok im globalisti ne smisle nove mere protiv Srbije). Takođe je izjavio da neće dozvoliti menjanje granica i razmenu teritorija. Pre toga je predsednik Srbije godinama predlagao ,,razgraničenje”, ne precizirajući na šta konkretno misli, ali se nezvanično govori o tome da se radi o razmeni teritorija sa takozvanim Kosovom, t.j. Preševo, Bujanovac i Medveđu za sever Kosova. To bi značilo da Srbija menja svoju teritoriju za svoju teritoriju i priznaje otcepljenje dela svoje teritorije od same sebe. Već tridesetak godina američka Duboka država, zajedno sa Velikom Britanijom i svojim čedom, Evropskom Unijom radi na rasparčavanju Srbije i protiv interesa srpskog naroda. Za Kosovo i Metohiju su Srbi vekovima ginuli, i pored svih iskušenja, uspeli su da sačuvaju kolevku svoje civilizacije. Koji Srbin ima pravo da se odrekne zemlje koja je natopljena srpskom krvlju? Od raspada SFRJ do dolaska Donalda Trampa na mesto predsednika SAD, geopolitička situacija je bila katastrofalna po Srbiju, jer je američka Duboka država sve činila da rasparca našu državu. Od 19. veka Zapad, predvođen Engleskom gleda na Srbe kao na male Ruse, što je nerazumno i daleko od istine. Srbi poštuju ruski narod, jer Rusi nikada nisu želeli da porobe Srbiju, za razliku od Zapada, ali naš narod nikada nije prihvatio sovjetske komuniste. Od kraja I svetskog rata pa sve do dolaska Vladimira Putina na vlast, Srbija i Rusija kao države nisu imale dobre odnose.

 
Prvi put u poslednjih sto godina, Srbija ima šanse da povrati suverenitet nad svojom južnom pokrajinom. Zbog toga je tvrdnja predsednika Vučića da ne vidi dobro rešenje po pitanju KiM zabrinjavajuća. Ne postoji država u svetu koja se odriče svoje teritorije. Naprotiv. Postoje one koje otimaju tuđe. Srbija ne traži tuđe, ali ne sme dati svoje iz poštovanja prema svojim slavnim precima koji su živote dali u odbrani zemlje.
 

Takozvano Kosovo je proglasilo nezavisnost u februaru 2008., a od tada nema nikakve šanse da postane član UN-a, jer bi Rusija, a verovatno i Kina uložile veto. Bivši predsednik SRJ i premijer Srbije Vojislav Koštunica je do samog povlacenja iz politike govorio da nikada neće prihvatiti otcepljenje KiM od Srbije. Na njegovu inicijativu, godine 2006. usvojen je Ustav Srbije u čijoj preambuli piše da je KiM sastavni deo republike Srbije. Koštunica je 2008. raspustio koalicionu vladu koju je njegova partija DSS tada činila sa Tadićevim DS-om, jer je DS prihvatio Sporazum o stabilizaciji i pridruženju sa EU, koji tretira takozvano Kosovo kao nezavisnu državu. Koštunica je bio svestan da DS radi protiv interesa Srbije, a po nagovoru Zapada koji je tada bio pod stopostotnom kontrolom globalista, t.j. Duboke države. Ako je tada Koštunica uspeo da odoli pritiscima Zapada, zašto sada Vučić najavljuje ,,loše rešenje”, kad na Zapadu imamo podelu na Duboku državu i suvereniste, predvođene predsednikom Trampom, kojima nije u interesu da se Srbiji otme KiM, za razliku od Duboke države koja se decenijama zalaže za otimanje KiM Srbiji? Prvi put od raspada SFRJ imamo situaciju gde se američki predsednik ne zalaže za cepanje Srbije.

 
EU, koja je i dalje pod kontrolom globalističke Duboke države, je odredila Miroslava Lajcaka, bivšeg slovačkog ministra spoljnih poslova za svog izaslanika za pregovore između Srbije i takozvanog Kosova. S druge strane, predsednik Tramp je odredio Ričarda Grenela, bivšeg američkog ambasadora u Nemačkoj kao američkog izaslanika. Kao što je trenutno borba između Duboke države i predsednika Trampa u Americi, tako i po pitanju pregovora sa t.zv. Kosovom imamo dve suprotstavljene strane kao posrednike u pregovorima - s jedne strane  EU kao globalističke struje, koja ne krije da se zalaže za otcepljenje takozvanog Kosova od Srbije, a s druge Grenela, kao predstavnika predsednika Trampa, koji nema za cilj otimanje KiM od Srbije, već želi da se Srbi i Albanci dogovore.

 
Sada se nameće pitanje - da li je predsednik Vučić pristao na ucene Duboke države i najavljuje priznavanje terorističke države ,,Kosovo” ili vodi obrenovicevsku politiku, kupujući vreme do američkih izbora, u nadi da će predsednik Tramp odneti pobedu? Nema razloga za žurbom, uzimajući u obzir to da predsednici tri najmoćnije države sveta, Amerika, Kina i Rusija nemaju za cilj rasparčavanje Srbije. Predsednik Putin, za razliku od svog prethodnika čvrsto podržava suverenitet Srbije, a isti je slučaj i sa predsednikom Si Djin Pingom. Srbija treba da KiM tretira kao okupiranu teritoriju i da čini sve da povrati svoj suverenitet, a ne da potpisuje otcepljenje svoje svete zemlje, jer ako jednom to učini, nikada više neće biti u stanju da vrati zemlju za koju su Srbi vekovima ginuli.